З КИМ ТОРГУЄ ПРИКАРПАТТЯ


Зовнішня торгівля Івано-Франківської області товарами у січні-вересні 2017 року. 
Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні-вересні 2017 року становили 441,8 млн. дол. США, імпорту – 425,8 млн. дол. США. Проти січня-вересня 2016р. обсяги експорту збільшилися на 12,3%, імпорту – на 42,3%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 16 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,04.
Партнерами області у зовнішній торгівлі  товарами  були нерезиденти з 98 країн світу.
Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Польщі, Туреччини, Російської Федерації, Чехії, Німеччини, Нідерландів, Білорусі, Італії, Іспанії.
Обсяг  експорту  товарів  до  країн  Європейського  Союзу  становив  286,2 млн.дол. США або 64,8% від загальнообласного обсягу та збільшився у порівнянні з січнем–вереснем 2016р. на 19,1%.
У товарній структурі експорту області провідні позиції займали механічні та електричні машини, продукти рослинного походження, деревина та вироби з деревини, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них.
В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації Німеччини, Польщі, Румунії, Китаю, Італії, Чехії, Угорщини.
Імпорт товарів з країн ЄС становив 273 млн.дол. США або 64,1% від загальнообласного обсягу імпорту, що на 21,4% більше, ніж за січень–вересень 2016р.  
Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, мінеральних продуктів, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, недорогоцінних металів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів, засобів наземного транспорту, крім залізничного.

За даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області