у 2,5 РАЗА ЗБІЛЬШИЛИСЬ ОБСЯГИ ІМПОРТУ ТОВАРІВ

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності Івано-Франківської області у січні-лютому 2018 року становили 148,2 млн. дол. США, імпорту – 153,5 млн. дол.

Проти січня-лютого 2017р. обсяги експорту збільшилися майже на 50%, імпорту – у 2,5 раза. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 5,3 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 0,97.
Cеред  регіонів  України  за  обсягами  експорту  товарів область посіла 13 місце, імпорту – 12 місце.
Партнерами області у зовнішній торгівлі  товарами  були нерезиденти з 83 країн світу.
Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Словаччини,  Індії, Польщі, Туреччини, Чехії, Російської Федерації, Латвії, Білорусі, Італії, Іспанії.
Обсяг   експорту   товарів  до  країн  Європейського  Союзу  становив  97,2 млн.дол. США або 65,6% від загальнообласного обсягу та збільшився у порівнянні з січнем–лютим 2017р. в 1,6 раза.
У товарній структурі експорту області провідні позиції займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини, продукти рослинного походження, мінеральні продукти.
В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Румунії, Польщі, Білорусі.
Імпорт товарів з країн ЄС становив 70,5 млн.дол. США або 45,9% від загальнообласного обсягу імпорту, що на 46% більше, ніж у січні–лютому 2017р.  
Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, недорогоцінних металів та виробів з них, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них.

Детальніша інформація

За даними ГУ статистики в Івано-Франківській області