ПРОМИСЛОВІСТЬ ПРИКАРПАТТЯ

Підприємствами Івано-Франківської області у січні-серпні 2019 року реалізовано промислової продукції на 46 млрд. грн. У загальному обсязі реалізаціїпродукція підприємств переробної промисловості становила 54,8%, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 33,2%, добувної промисловості і розроблення кар’єрів – 11,3%, водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 0,7%.

Майже 41% обсягу продукції переробної промисловості реалізовано підприємствами з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції. Вагомим також був внесок підприємств з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (22,7%), виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності (14,5%), виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів та машинобудування ( по 8,5%).

Частка області у загальнодержавному обсязі реалізованої промислової продукції склала 2,7%, що відповідає 11 місцю серед регіонів України. Питома вага реалізованої промислової продукції підприємств з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції у загальнодержавних обсягах склала 20,9%, з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності – 6,3%, виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 6,1%, з добування сирої нафти та природного газу – 5,8%, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 5%.

В обсязі реалізованої продукції добувної та переробної промисловості за основними промисловими групами 66,8% займали товари проміжного споживання, 17,1% – енергія, 11,6% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 4,5% – інвестиційні товари.

 За даними Головного управління статистики в Івано-Франківській