ЯК БЕЗПЕЧНО РОЗРАХОВУВАТИСЬ КАРТКОЮ В ТОРГОВЕЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Юрій Друк. Керуючий філією Укрексімбанку в м. Івано-Франківську

Безпека карткових розрахунків гарантується завдяки багатоступеневій системі захисту, над якою банки працюють спільно з міжнародними платіжними системами (Visa, MasterCard). Однак є прості правила безпеки, яких потрібно дотримуватися власникам платіжних карток при розрахунку в закладах торгово-сервісної мережі. Будь-які дії з карткою повинні здійснюватися у присутності її держателя. Варто звернути увагу, щоб картку не фотографували, не переписували її номер, термін дії, прізвище та ім’я власника, CVV-код, вказаний на зворотному боці картки. При введенні PIN-коду клавіатуру термінала краще прикрити рукою. На підтвердження здійсненої операції касир видає чек. У ньому обов’язково треба перевірити дату, суму та валюту трансакції. Іноді додатково потрібно завірити чек підписом. Також касир має право перевірити особу людини, що розраховується карткою, і попросити пред’явити документ, що підтверджує особу.
Щоб бути впевненому у надійному збереженні своїх коштів на картці та контролювати їх рух я рекомендую підключити SMS-інформування від банку. Тоді деталі кожної операції приходитимуть у повідомленні на телефон власника картки. Відстежувати операції за картковим рахунком можна і в системі інтернет-банкінгу.
При виявленні спроб здійснення операцій за картковим рахунком без відома держателя, необхідно відразу звернутися до центру клієнтської підтримки банку, який випустив картку.