2,6 МЛРД ГРН ЄСВ СПЛАЧЕНО В ОБЛАСТІ ЗА І ПІВРІЧЧЯ


На 18% зросли надходження ЄСВ на Прикарпатті у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За січень-червень 2019 року платники Івано-Франківщини сплатили із своїх доходів 2,6  млрд грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Вказана сума перевищила минулорічні надходження на 393,4 млн грн.

Зокрема, у червні 2019 року до державного бюджету надійшло майже 484,5 млн грн ЄСВ.  У  порівнянні з  червнем 2018 року сума збільшилась на 164,1 млн грн, або на 18,4%.

Як зазначили податківці, основними джерелами надходжень єдиного внеску є сплата роботодавцями із заробітної плати найманих працівників,  фізичними особами-підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність. При цьому наголошують, що нелегальна праця знижує доходи Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, тому вкрай важливо, щоб громадяни усвідомлювали необхідність легального працевлаштування, яке дає право на отримання соціальних гарантій у разі втрати працездатності, права на відпустку, на субсидію та гідне пенсійне забезпечення.

За даними ГУ ДФС в Івано-Франківській області